Balustrady w Mielcu?

Jeśli tak to zapraszamy do kontaktu!

 

Mielec, miasto położone w południowo-wschodniej Polsce, w zachodniej części województwa podkarpackiego nad rzeką Wisłoką w Kotlinie Sandomierskiej. W mieście swoją siedzibę mają władze powiatu mieleckiego. W jego skład wchodzą: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne. Miasto, które liczy sobie około 60 tysięcy mieszkańców, uzyskało prawa miejskie w 1470 roku. Jego powierzchnia to 46,89 km².

Jest to niezwykle ważny ośrodek przemysłowy na mapie województwa podkarpackiego. To właśnie tutaj znajduje się siedziba Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Przyczyniła się ona do stabilizacji sytuacji gospodarczej miasta. W strefie swoje siedziby ma wiele firm prywatnych, głównie związanych z przemysłem lekkim. Mielec to główny ośrodek przemysłu lotniczego. To właśnie tutaj są umiejscowione Polskie Zakłady Lotnicze (produkcja samolotów i śmigłowców, w tym słynnego Black Hawka). O tym, że w Mielcu prężnie rozwija się przemysł, może świadczyć fakt, iż tworzony jest właśnie Mielecki Park Przemysłowy.

Mielec to bardzo dobrze usytuowany punkt komunikacyjny. Do tego miasta można się dostać 4 drogami wojewódzkimi: nr 875, nr 983, nr 984, nr 985. 30 km na południe od miejscowości przebiega autostrada A4. Znajdują się tu także dworce: autobusowy i kolejowy. Przez ten drugi biegnie linia kolejowa nr 25. Jednakże, transport kolejowy nie jest istotna częścią całej sieci komunikacyjnej Mielca – w ostatnich latach wyraźnie stracił on na wartości. Na północy miasta znajduję się lotnisko – głównie wykorzystywane jest przez Polskie Zakłady Lotnicze i Aeroklub Mielecki.

Miasto jest ponadto bardzo bogate w zabytki. Znajdziemy tu wiele cennych budowli i obiektów sakralnych: bazylikę, cmentarze i starą plebanie. Ponadto, jest tutaj dużo zabytkowych domów, kamienic, a także budynki Rady Powiatowej i sądu. Ważna atrakcją turystyczną miasta jest muzeum fotografii tzw. Jadernówka.