Balustrady w Ropczycach? Tylko z firmą Chrom-Mat!

Jeśli tak to zapraszamy do kontaktu!

 

Ropczyce to miejscowość leżąca w południowej części kraju, w zachodnim obszarze województwa podkarpackiego, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Miasto przecina na dwie części przepływająca tamtędy rzeka Wielopolka. Ropczyce położone są na pograniczu dwóch krain geograficznych: Pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej. Jest to siedziba władz powiatowych. W skład powiatu wchodzą następujące gminy: Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Iwierzyce Ostrów, Wielopole Skrzyńskie. Ropczyce uzyskały prawa miejskie w 1362 roku. Obecnie miasto liczy sobie 15 tysięcy ludzi, a jego powierzchnia to 47,10 km².

W mieście znajduje się kilka zakładów przemysłowych specjalizujących się głównie w branży cukierniczej. Ważnym ośrodkiem pracy są także Zakłady Magnezytowe.

Przez Ropczyce przebiega ważny węzeł drogowy – droga krajowa DK 94. Na północ od miasta znajduje się autostrada A4. Ropczyce to także ważny punkt na mapie kolejowej województwa: jest tutaj stacja kolejowa – fragment linii E 30.

W Ropczycach odnajdziemy kilka zabytków o charakterze sakralnym: cmentarz żydowski, kapliczka, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, a także kościół parafialny. Także i turyści pragnący aktywnego wypoczynku znajdą tu coś dla siebie – w miejscowości swój bieg zaczynają 3 trasy rowerowe oraz 3 trasy piesze.