Potrzebujesz zlecić wykonanie balustrad w Dębicy?

Jeśli tak to zapraszamy do kontaktu!

 

Dębica to miasto, które usytuowane jest w południowej części Polski, na zachodzie województwa podkarpackiego nad rzeką Wisłoką na północnym krańcu Pogórza Strzyżowskiego. W miejscowości swoją siedzibę mają władze powiatowe. W skład powiatu dębickiego wchodzą gminy: Dębica, Brzostek, Pilzno, Czarna, Jodłowa oraz Żyraków. Miasto, które uzyskało prawa miejskie w 1368 roku, zamieszkuje obecnie 46 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia miasta to 33,83 km².
Dębica to ważny ośrodek przemysłu chemicznego, gumowego i spożywczego. Głównym pracodawcą w mieście jest Firma Oponiarska „Dębica” SA (Goodyear). Przedsiębiorstwa reprezentujące gałąź chemiczną to: Tikkurilla, Śnieżka oraz Olimp Laboratories. Branże, które zaczynają się rozwijać coraz dynamicznej to branża transportowa oraz produkcji materiałów budowlanych. Co więcej, na terenie miasta funkcjonuje Obszar Przemysłowy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Dębica jest bardzo dobrze położonym punktem jeśli chodzi o kwestie komunikacyjne. W pobliżu miasta przebiega droga krajowa DK 94, na północ od miasta znajduję się z kolei autostrada A4. Dębica jest ważnym węzłem kolejowym, przez który biegnie trasa kolejowa E 30. Miejscowość ta ma wiele bezpośrednich połączeń z dużymi miastami takimi jak: Lwów, Kraków, Szczecin, Gdańsk, Katowice, Kraków, Zielona Góra, Poznań, Wrocław czy Warszawa. Ogółem rzecz biorąc, w Dębicy są dwie stacje kolejowe.

W Dębicy znajdziemy wiele zabytków. Do najważniejszych z nich należą: Zespół dworski na Wolicy, park miejski, cmentarz wojskowy, kościół pw. Świętej Jadwigi, cmentarz żydowski, synagoga, dawny Pałac Raczyńskich przy Placu Gryfitów, dawne koszary, zespół klasztorny i Sióstr Służebniczek Dębickich.