Potrzebujesz wykonać balustrady w Kolbuszowej?

Jeśli tak to zapraszamy do kontaktu!

 

Kolbuszowa to miasto usytuowane w województwie podkarpackim, nad rzeką Nil w Kotlinie Sandomierskiej. Jest to siedziba władz powiatu kolbuszowskiego, w którego skład wchodzą takie gminy jak: Kolbuszowa, Cmolas, Dzikowiec, Majdan Królewski, Niwiska i Raniżów. Miasto liczy sobie 9 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia to 7,49 km². Kolbuszowa uzyskała prawa miejskie w 1700 roku.

Nieopodal Kolbuszowej przebiegają trzy ważne magistrale drogowe: droga krajowa DK 9 (Radom-Rzeszów) i dwie drogi wojewódzkie: 875 i 987. Ponadto, przez miasto biegnie linia kolejowa 71 Tarnobrzeg – Rzeszów. Na południe od miejscowości znajduje się autostrada A4.

Kolbuszowa jest najbardziej kojarzona i znana z Muzeum Kultury Ludowej. W jego skład wchodzi skansen istniejący od 1978 roku. Jest w nim prezentowane budownictwo Rzeszowiaków i Lasowiaków, czyli grup etnograficznych zamieszkujących tereny środkowej i północnej części województwa podkarpackiego. Skansen podzielono na dwie części. W każdej z nich odtworzono tradycyjna zabudowę wsi z charakterystycznymi elementami dla danej grupy etnograficznej. Znajdziemy tutaj około 80 różnych budynków – większość z nich to zabytki przeniesione z podkarpackich miejscowości, reszta to rekonstrukcje. Inne, mniej znane atrakcje turystyczne Kolbuszowej, to: Kolegiata Wszystkich Świętych, cmentarz żydowski, rynek, synagoga oraz pozostałości po pałacu Lubomirskich.